Jakie są rodzaje uzależnienia w stosunku do palenia?

Autor: AlexEpapierosek

Jakie są rodzaje uzależnia w stosunku do palenia?

 

Zastanawialiście się kiedyś jakie tak naprawdę jest wasze uzależnienie związane z Paleniem/Vapowaniem? Czy rzeczywiście jesteście uzależnieni od Nikotyny? W tym artykule postaram się wam nieco je zdefiniować byście sami mogli podjąć decyzje co tak naprawdę jest jego powodem.

 

 

 

700-FO31357072-867fc1006d6f8c780ab35e37e1ea90e7

 

  1. Użależnienie od dymu

Użależnienie dużej ilości palaczy jest często wyrażane na punkcie Psychologicznym wynikającym z ich przyzwyczajenia/przywiązania do Dymu. Może być to samo przebywanie w jego otoczeniu, jego generowanie. Jednak najczęściej jest to samo uczucie jego wypuszczania bądź wpuszczania do naszego układu oddechowego. Posiadając zaś uzależnienie tego typu każdy typ Palenia/Vapowania na pewno zaspokoiłby naszą potrzebę. W przypadku chęci wybrania dla siebie zdrowszej drogi spełniania swojego nałogu zachęcam jednak do przeczytania wcześniejszego artykułu definiującego palenie papierosów konwencjonalnych a papierosów elektronicznych.

NIKOTYNA-Nazwa-chemiczna-Li-ro-liny-tytoniu

 

  1. Użależnienie od Nikotyny

Niewątpliwie jest to najczęstsze uzależnienie palaczy, wynikające z przyzwyczajenia naszego organizmu do niej i często odczuwanego tak zwanego „Głodu Nikotynowego”. Jest to najgorszy typ uzależnienia którego to nie zaspokajając nasz organizm zaczyna pokazywać znane wszystkim palaczą odruchy typu drgawek, Pocenia lub też poirytowania i niemożności posiadania dobrego nastroju.

  1. Użależnienie od właściwości Psychoaktywnych

Jest to uzależnienie nie tylko od substancji dających nam tak zwane uczucie „Fazy” a zaś działanie każdego narkotyku/używki której stosowanie wpływa na nasz nastrój/Postrzeganie czy też ogólne funkcjonowanie organizmu a zwłaszcza naszego mózgu. Najczęściej objawia się to samym sposobem myślenia o pożądanej przez nas używce i chęciami jej spożycia.

  1. Użależnienie fizyczne

Użależnieniem Fizycznym nazywamy każde które to bezpośrednio wpływa na nasz organizm i którego nie zaspokajając powodujemy niestandardowe zachowania naszego organizmu. Najczęściej są to takie w których to widzimy że nasz organizm dość domaga się danego specyfiku i ma problem w funkcjonowaniu bez niego.

  1. Użależnienie Psychiczne

Jest to każde uzależnienie które to w przypadku jego nie zaspokajania nie pozwala nam myśleć o innych rzeczach, jak i te w którym sami siebie napędzamy uważając że coś nam jest niezbędne. Bardzo często jest ono mylone z uzależnieniem Psychoaktywnym jednak te występuje tylko i wyłącznie w naszej głowie przez co często wywołujemy efekt, tak zwanego Placebo co przekłada się również na fizyczny stan naszego organizmu.