Czy moja reklamacja zostanie uznana?

Autor: AlexEpapierosek

Czy uznają mi reklamacje?

Wszyscy dobrze wiemy że zdarzają się sytuacje w których to nasz e-papieros ulegnie niefortunnemu uszkodzeniu a znajduję się on jeszcze na gwarancji i nie wiemy czy nasza reklamacja zostanie nam uznana. W tym artykule pokaże kiedy reklamacja zostanie odrzucona gdyż w uznanie jej zazwyczaj odbywa się przez niestandardowe problemy.

 

usb

  1. Uszkodzenie portu micro USB

Zasadniczo prawie to każde uszkodzenie portu micro USB jest uszkodzeniem mechanicznym, wynikającym z zbyt mocnego wciśnięcia gniazda ładowania, szarpaniem nim w trakcie wyciągania, bądź stosowania nie zalecanej dla niego ładowarki. Zaś jeżeli na gnieździe nie widać żadnych śladów jego uszkodzenia możliwym jest że reklamacja zostanie nam uznana.

  1. Wypadający bądź wklęsły do środka przycisk.

Zazwyczaj zdarza się to kiedy ze zbyt wielką siłą napieramy na przycisk, bądź klikamy w niego nie prostopadle co skutkuje jego przesunięciu/wyłamaniu. Jednak jeśli przycisk staje się „dotykowy” bądź zacina się nam nie odbijając, jest możliwość że reklamacja zostanie uznana.

gwint

  1. Wyrwany/Odstający gwint.

Jeżeli nie stwierdzimy tego problemu przy zakupie sprzętu, to nigdy takowa reklamacja nie zostanie nam uznana z powodów jego uszkodzenia manualnego.

  1. Nie trzymająca bateria.

Zazwyczaj problem ten jest uznawany w procedurach reklamacyjnych, jednak to wszystko zależy od użytkowania naszego e-papierosa i w takich przypadkach najbardziej polecam odwiedzić najbliższy punkt sprzedaży aby zidentyfikować problem.

  1. Rozwarstwiający się atomizer.

Zasadniczo atomizer nie jest objęty żadną to gwarancją, ale jeśli nie posiada on żadnych śladów widocznego uszkodzenia, a rozkleił się/rozwarstwił to możliwym jest że reklamacja zostanie uznana.

bum

  1. Nie włącza się.

Najczęściej spowodowane jest to uszkodzeniem elektroniki, bądź poluzowaniem jednego z elementów wewnętrznej instalacji, jednak jeśli e-papieros został zalany bądź też otwierany mamy 100% pewności że reklamacja nie zostanie nam uznana co również może się zdarzyć w przypadku spalenia elektroniki, na wskutek zbyt intensywnej jej eksploatacji.