Biuletyn Vapera

Rodzaje E-Papierosów

Zacznijmy może od historii aby nieco przybliżyć nam skąd tak naprawdę wzięły się e-Papierosy. W połowie XX wieku, latach 60 już od dawna były snute pomysły odnośnie stworzenia mniej szkodliwego dla palaczy papierosa.

Kilka Słów o grzałkach

Mogliście już to gdzieś słyszeć bądź nie, ale sercem naszego e-papierosa jest jego zespół grzewczy potocznie mówiąc grzałka. Grzałka ta zbudowana jest z ...

Techniki Palenia / Wapowania

Techniki palenia są tak naprawdę tylko dwie, jednak w niniejszym poradniku zaprezentuje kiedy powinniśmy stosować każdą z nich i z czym będzie się to wiązać na dłuższą metę.

Zła Jakość Palenia

Czujesz że coś jest nie tak?

Nie działa tak jak na początku?

Nastąpiło pogorszenie jakości smaku/dymu?

Mój Pierwszy Mechanik

Artykuł został poświęcony sprzętom działających na układach mechanicznych, Czyli tych nie posiadających żadnych zabezpieczeń i użytkowaniu z nich w sposób taki aby nie zrobić sobie krzywdy. 

Kilka sposobów na utrzymanie zespołu grzewczego w dobrej kondycji

Niniejszy Poradnik określa jakie czynności warto by było stosować aby utrzymywać nasz zespół grzewczy w dobrej kondycji przez dłuższy czas, aby dłużej cieszyć się dobrą jakością palenia.

Jak zrobić własny Liquid?

Niniejszy poradnik stworzony został dla osób chcących zaoszczędzić kilka złotych na swoim e-paleniu oraz tym szukającym starannie dobranych pod własne preferencje doznań smakowych.

Ładowanie Akumulatorów Przez Port USB

Do dzisiejszego artykułu zainspirowało mnie pytanie klienta sklepu. Zostałem zapytany o to czy można ładować akumulatory umieszczane w boxie przez zamontowane w nim wejscie USB.

Rodzaje atomizerów na własne grzałki

Dziś omówię typy atomizerów RBA (Rebuidable Atomizer) czyli takich które przystosowane są do montowania w nich zrobionych przez nas grzałek. 

Kręcisz Grzałki? Jaką Bawełnę Wybierasz?

Wielu z was pewnie często zastanawia się po jaką bawełnę sięgnąć w swojej przygodzie w kręceniu grzałek oraz z jaką osiągnęlibyśmy najbardziej oczekiwany przez nas efekt.

5 Powodów by przejść na E-Palenie

Jest to temat bardzo znany wszystkim użytkownikom elektronicznych papierosów i często poruszany przez wszystkich palaczy na całym świecie. Dlaczego tak właściwie e-papieros jest dla nas mniej szkodliwy niżeli papieros tradycyjny, a w dzisiejszym poradniku postaram się nieco przybliżyć ten temat.

RBA: Smak czy Chmura. Co wybierasz?

Kilka słów wstępu
Niniejszy poradnik został stworzony aby dokształcać Wszystkich użytkowników elektronicznych papierosów montujących już własnoręcznie swoje zespoły grzewcze do poziomu samodzielnej oceny danej grzałki. Jak i również znajomości konstruktywnej oraz urozmaicenia zakresu wiedzowego.

Dobór Mocy Liquidu na Start

Często zdarza się sytuacja w której to zaczynając przygodę z elektronicznymi papierosami potrafimy się do nich zrazić, wybierając źle dobrany sprzęt lub płyn. Zasadniczo Moc liquidu przypisuje się mniej więcej do ilości i rodzaju palonych papierosów tradycyjnych, bądź ostentacyjnie a w niniejszym artykule postaram się nieco przybliżyć wam ten temat. 

Jakie są rodzaje uzależnienia w stosunku do palenia?

Zastanawialiście się kiedyś jakie tak naprawdę jest wasze uzależnienie związane z Paleniem/Vapowaniem? Czy rzeczywiście jesteście uzależnieni od Nikotyny? W tym artykule postaram się wam nieco je zdefiniować byście sami mogli podjąć decyzje co tak naprawdę jest jego powodem.

Fizyka w Epapierosie

W tym artykule postaram się przybliżyć wam co tak naprawdę dzieje się w epapierosie, pod względem fizycznym że uzyskujemy z niego oczekiwany efekt inhalacji. 

Czy moja reklamacja zostanie uznana?

Wszyscy dobrze wiemy że zdarzają się sytuacje w których to nasz e-papieros ulegnie niefortunnemu uszkodzeniu a znajduję się on jeszcze na gwarancji i nie wiemy czy nasza reklamacja zostanie nam uznana. W tym artykule pokaże kiedy reklamacja zostanie odrzucona gdyż w uznanie jej zazwyczaj odbywa się przez niestandardowe problemy.

Prawidłowy montaż grzałki RBA

W tym poradniku tłumaczymy wszystko co jest niezbędne do poprawnego zamontowania grzałki RBA, wszystko co jest tu ukazane było tworzone na standardowej bazie Velocity która aktualnie jest najbardziej analogowa do montażu własnych zespołów grzewczych.

Czujniki Przeciwpożarowe

Artykuł może niezbyt związany z tematem elektronicznych papierosów, ale często konsultowany i bywający na ustach wielu palaczy/Vaperów podróżników i w tym artykule postaram się wam nieco przybliżyć ten temat.
 

Wygotowywanie zespołu grzewczego

Możliwe że wielu z was już się z tym niejednokrotnie spotkało albo ten zabieg był już przez was stosowany, więc w dzisiejszym artykule opiszę go mniej więcej oraz powiem co dokładnie się dzieje z naszym zespołem grzewczym poddawanym temu zabiegowi.